Ay Lav Yu (2010)

Mobil uygulamamızı indirin!

Türkçe:
İngilizce:
Kitapp sözleri için kitapp uygulamamızı indirin;

Millet kendi köyünden zor karı buluyor bizimki karı ithal edecek.

Dünya çok kalabalık. Milyar milyar insan İbrahim. Hepsiyle tanışırsın. Hepsini görebilirsin. Ama yalnız birini seversin. Sadece bir kişiye âşık olursun.

– Pas versene oğlum!
+ Nasıl vereyim, a…a koyduğum. Atıyorsun, taca gidiyor ibne!

Anne bak DNA testiyle her şeyi anlıyorlar. Kim kimin çocuğudur, kim kimin karısıdır, kim, nerede, ne yapmış valla hepsi çıkıyor. Valla tıp çok ilerlemiş. Böyle kemiktir, kıldır,tüydür, kandır, oradan bakıp hemen anlıyorlar. Öyle şey de değildir ha kesin sonuçtur. Yani % 80 Zişan benden hamiledir %20 başkasından hamiledir değil. Ya bendense benden, değilse değil.

Ya dünya bir dengedir, denge. Ne yapacaksın? Benim anam öldüğü gün, oğlum doğdu. Şimdi senin yaptığın belki burada suçtur ama sizin orada sevaptır. Bak aha orada gündüzdür, bizim burada gecedir. Sendeki aşkken ondaki yalandır.

– Abla, yapma abla!
+ Alacak mısınız lan bana Danny’i?
— Kızım gavurdur o.
+ Biz anlaştık kelime-i şahadet getirdi.

– Yusuf Ağa, tamam anladım. Ama kayıtta yoksun kayıtta. Görünmüyorsun sen. Resmi olarak yoksun sen.
+ Ben nasıl yokum komutanım? Nasıl yokmuşum ben! Aha, işte karşınızdayım. Ben yaşadım, hem de çok yaşadım. Kimseye fark ettirmeden güldüm. Kimsenin haberi olmadan ağladım.Yemek yedim uyudum. Onca çocuklara baktım.
– Ama bak, ağa.
+ Bakıyorum işte! Sen de görebiliyorsun ki ben bakabiliyorum. Çünkü gözüm de var kalbim de. Sen şimdi söyle kim var kim yok?

+ Allah kimliğim oldu kimliğim. Her şey yazıyor içinde. Adımı soyadımı yazıyor her bokumu yazıyor. Nazif sende yaş kaç diyor?
– Vallahi buna göre 1 yaş oluyorum.
+ Ha yaşıtız valla Nazif amca bende de yaş 1.
– Lan, sen benle nasıl aynı yaşta oluyorsun dedenim senin!
— Benimle de aynısın be dede neyin varsa kardeş payı yapabiliriz artık.
– S*kt*r kaşmer. Babayı alırsın sen.

– Aha! Vallahi resmi kayıtlara karı olarak geçmişsin Faruk (=

Değerli devlet büyüğüm!
Biz varız fakat galiba da yokuz. Yani aslında varız, fakat haritada görünemiyoruz. Tinne halkı olarak çok müşkül durumdayız. Tinne aslen ‘yok’ demektir oluyorsa da biz gerçekte varız.
Fakat resmiyette gerçekten yokuz. İşte bundan sebeptir ki köy de olamıyoruz. Muhtarlığımız yoktur, okulumuz yoktur, hastanemiz yoktur, sağlık ocağımız yoktur.
Vallahi kimsenin nüfusta kaydı bile yoktur. Sadece büyük oğlum İbrahim’in kimliği vardır. O da burada yoktur. Belki diyeceksiniz ki “madem hiçbir şey yoktur e siz niye varsınız terbiyesizler?” Vallahi ‘nizanım’ yani bilmiyorum. Ne zaman canımız sıkılıyor bir tane daha kalabalık oluyoruz. (=

İlgili Bağlantılar:

IMDb
Sineamalar
Beyazperde

Sevebilirsin...